Pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na drugiej osobie, jest bardzo ważne. Albowiem potrafi ono przesądzić o tym, jak jesteśmy postrzegani i długo zapaść w pamięć. Nieodzowny element, na który zwracana jest uwaga podczas biznesowego spotkania to nasz ubiór. Świadczy on o naszym stylu oraz o profesjonalności wykonywanej pracy. Strój biznesowy powinien być klasyczny i elegancki, nie zwracać na siebie zbyt dużej uwagi oraz nie być krzykliwy. Odpowiednio dobrane elementy stroju biznesowego mogą znacząco pomóc nam w odniesieniu sukcesów zawodowych, takich jak rozmowa o pracę czy nawiązanie współpracy z kontrahentami. Czym kierować się w doborze idealnego stroju biznesowego i jakich błędów nie popełniać, dobierając poszczególne elementy garderoby?

Strój powinien być schludny i profesjonalny

Szykując się na okoliczność, która wymaga specjalnego stroju, należy również pamiętać o odpowiednio dobranych dodatkach. Najlepiej postawić na minimalizm w neutralnych kolorach. Klasyczna marynarka czy żakiet do prostych, eleganckich spodni powinien wystarczyć. Jako dodatek można wybrać stylowy zegarek oraz delikatną biżuterię. Na potrzeby stworzenia idealnego stroju biznesowego, powstali doradcy wizerunkowi oraz eksperci od autoprezentacji. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu w zakresie mody i wizerunku będziemy odpowiednio ubrani na każdą okoliczność i nie popełnimy żadnej modowej wpadki.

Biznesowy look dla mężczyzn

Klasyczny garnitur wraz z elegancką koszulą to podstawowy element ubioru na specjalne okazje dla mężczyzn. W znakomity sposób podkreśla klasę i styl oraz odpowiednio dobrany potrafi wysmuklić sylwetkę. Klasyczny krawat będzie lepszym dodatkiem na spotkania biznesowe niż mucha, którą lepiej wybrać na przyjęcia typu wesela czy urodziny. Jako obuwie powinny dobrze posłużyć panom klasyczne półbuty. Charakteryzujące się prostą i smukłą linią ponadczasowe oksfordy są dobrą opcją, jednak na okoliczności biznesowe warto zdecydować się na derby. Posiadają one drobne różnice w szyciu, jednak te pierwsze przypisuje się częściej do wizyt bardziej okolicznościowych, niżeli biznesowych.

Odrobina kobiecości dla bizneswoman

W przypadku kobiet bardzo elegancko prezentują się spodnie typu cygaretki o prostym kroju w komplecie z białą koszulą oraz marynarką. Jednakże ostatnimi czasy popularne stają się garnitury dla kobiet. Powstał specjalny kobiecy garnitur o odpowiednim kroju, podkreślający kobiecą sylwetkę. Jest on bardzo stylowy, jednak częściej kobiety decydują się na inne elementy garderoby. Garnitur tworzy jednolitą całość, a w przypadku innego rodzaju strojów istnieje możliwość nieograniczonych kombinacji i dodatków. Jako biżuterię warto postawić na taką o minimalistycznym designie. Delikatnie podkreśli ona kobiecość, nie przykuwając zbytnio uwagi.

Podsumowując, aby samodzielnie wybrać odpowiedni strój biznesowy, należy z wysoką starannością ustalić charakter spotkania i swoje relacje z rozmówcą. Jednakże w każdym przypadku obowiązuje zasada elegancji i minimalizmu w dodatkach, stonowane kolory typu beżowy, czarny czy kremowy.