Sezon na sukienki nadchodzi. W cieplejsze dni kobiety chętniej sięgają po ten element garderoby. W każdym sezonie zmieniają się najpopularniejsze fasony. Materiały dostosowywane są do temperatury i aury panującej na zewnątrz.

Co warto nosić w cieplejsze dni zarówno do pracy, jak i na co dzień? Jakie tkaniny i tekstury będą najlepiej dopasowane do wyjścia na wieczór, a które sprawdzą się w czasie pełnego wrażeń dnia spędzonego na spacerach po mieście? Sukienki na co dzień powinny być przecież przede wszystkim wygodne, aby sprawdziły się w każdej, nawet niespodziewanej sytuacji.

Najmodniejsze kolory sukienek na wiosnę i lato

Wraz z ocieplaniem się, zmieniają się kolory przyrody. Rozkwitają kolorowe kwiaty, dotąd puste gałęzie porastają zielonymi liśćmi. Ta radosna sceneria znajduje odzwierciedlenie w strojach. Depresyjne, ciemne zimowe kurtki, zastępowane są przez wiosenne sukienki, płaszcze w przyjemnych odcieniach czy spódnice. Sukienki na co dzień w okresie wiosennym są zazwyczaj w kwiatowych wzorach. Popularne są również jednobarwne rozwiązania.

Nie są polecane jednak szarości, brązy i beże. Wszystkie te kolory dopasowane są do jesiennego szyku. Oczywiście należy kolor stylizacji dopasować do sytuacji. Inny kolor sukienki zostanie założony na wyjście w mieście, a inna stylizacja sprawdzi się w czasie wiosennego grilla na wsi. Przede wszystkim jednak warto wybierać kolory i desenie, w których konkretna osoba się dobrze czuje. 

Tkaniny idealne na cieplejsze, wiosenne dni

Wiosenne i letnie dni potrafią zaskoczyć dużą zmiennością temperatury. Dlatego dobór tkaniny, z której mają być wykonane sukienki na co dzień powinien być bardzo celowy. Zawsze sprawdzają się naturalne surowce. Jednak ze względu na temperaturę to praktycznie jedyna pora roku, kiedy syntetyczne domieszki nie będą przeszkadzać w całodniowym noszeniu sukienki.

Zmienna temperatura wymaga aby, strój charakteryzował się duża zdolnością do termoregulacji. Z tego właśnie powodu dobrze sprawdzą się sukienki na co dzień wykonane z wełny i wiskozy.

W momencie chłodu doskonale zatrzymują ciepło, a gdy temperatura jest wyższa chłodzą organizm i zapobiegają przegrzaniu.  Sukienki z domieszką konopi i jedwabiu są lekkie i będą dobrze wyglądać niezależnie od koloru czy kroju. Warto jednak pamiętać, że nie każda tkanina dopasowana jest do rodzaju skóry – przy zakupie warto wybierać te najbardziej komfortowe dla noszącego.  

Sukienka – atrybut kobiecości – jakie kroje są najpopularniejsze 

Lekkie i zwiewne sukienki w okresie wiosennym i letnim przywodzą na myśl kwiaty – dlatego wzrasta wtedy popularność właśnie takiego fasonu ubrań. Nie ma się co dziwić – falbaniaste rozwiązania dobrze wyglądają praktycznie na każdej sylwetce.

Nie tracą jednak na popularności proste fasony i sukienki w kształcie trapezu. Te z kolei idealnie podkreślają osoby o zgrabnych nogach i wyższym wzroście. Dlatego tak istotne jest przymierzenie kilku różnych możliwości przed zakupem – aby fason pasował przede wszystkim do osoby, a nie tylko do pory roku.