Doradca kredytowy to osoba, która jest odpowiedzialna za znalezienie dla nas najbardziej opłacalnego kredytu. W jaki sposób to się dzieje? Dziś opowiemy o wszystkim, poruszając dokładnie kwestię pracy doradcy kredytowego. Odpowiemy też na pytanie, dlaczego warto jest podjąć się współpracy właśnie z taką osobą. Zapraszamy!

W dzisiejszych czasach kredyty są jeszcze większym zmartwieniem wszystkich, którzy muszą po nie sięgać. Zwiększone opłaty manipulacyjne i znane już wszystkim dobrze oprocentowanie to zmora wielu klientów bankowych. Do tego wszystkiego dochodzą także i stopy procentowe, które również stają się problemem wielu z nas. Na całe szczęście, pomimo tak trudnego rynku, nadal możemy korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy jak nikt inny znają się na kredytach.

Jak skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Cały proces jest bardzo prosty. Na samym początku warto jest znaleźć rzetelnego doradcę kredytowego, który ma odpowiednie doświadczenie, wiedzę i możliwości, aby znaleźć dla nas najtańszy kredyt. Za taką osobę może być uznany Doradca kredytowy Szczecin, który posiada wszystkie wspomniane elementy, dzięki którym współpraca będzie stać na bardzo wysokim poziomie.

Jak możemy się domyślać, trzeba będzie udać się na spotkanie. Na nim przekazujemy wszystkie interesujące nas kwestie związane z kredytem. Po pierwsze możemy poinformować, jakiej raty spodziewalibyśmy się w wypadku konkretnego produktu finansowego. Po drugie musimy przekazać własne informacje, które będą związane z produktem, w celu odpowiedniej weryfikacji. Pamiętajmy także, że nawet jeśli nie weźmiemy konkretnego kredytu u doradcy finansowego, spotkanie jak i cała współpraca z nami, są dla nas w pełni darmowe.

Na czym zarabia doradca kredytowy?

Z pewnością wielu z nas zainteresuje to, w jaki sposób zarabia doradca kredytowy, który jest osobą odpowiedzialną za nasze kredyty. Akurat jego wynagrodzenie będzie pokrywać prowizja banku, który podzieli się zarobkiem ze swoim partnerem. Oczywiście na nas nie wpływa to w żaden sposób, albowiem kredyt nie jest obciążany takim kosztem, o czym przekonamy sią chociażby we własnym harmonogramie kredytowym. Jest to prowizja lojalnościowa, którą oferuje każdy bank, dzięki czemu doradcy zawsze kierują nas do najlepszej oferty, jaka aktualnie jest na rynku.

Jeśli więc obawialiśmy się, że współpraca z doradcą kredytowym będzie nas cokolwiek kosztować, to byliśmy w błędzie. Sytuacja jest właściwie odwrotna, ponieważ dzięki doradcy kredytowemu tylko zyskamy na kosztach, które będą pomniejszone. Banki bardzo często mają bowiem w swoim portfolio różnego rodzaju promocje, o których my sami często nie wiemy. Skutkiem tego, warto jest skorzystać z realnej pomocy w znalezieniu najlepszego produktu kredytowego dla siebie. Tym bardziej, iż czasy są dziś bardzo trudne a dla wielu klientów liczy się każdy, przysłowiowy „grosz”.

Jak widać, doradca kredytowy jest bardzo ważnym ogniwem w kwestii finansów, które opieramy właśnie na naszych kredytach. Pamiętajmy o tym!